Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Informacje Praktyczne

Dynafit RUN Adventure

Formuła zawodów
"DRA" to 3 dniowy biegowy wyścig terenowy z trasami poprowadzonymi po szlakach i duktach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Czas każdego zawodnika jest liczony indywidualnie, czas drużyny to suma czasów dwóch członków zespołu (dopuszcza się na punktach kontrolnych i na mecie każdego etapu odstęp do 20 sek. pomiędzy osobami tworzącymi drużynę). O miejscu w końcowej klasyfikacji generalnej decyduje suma czasów na poszczególnych etapach z uwzględnieniem bonusów oraz ewentualnych kar.
Etapy składają się przeważnie z długich, wymagających kondycyjnie odcinków podbiegowych i zbiegowych o charakterystyce interwałowej. Przeważać będą drogi szutrowe, ale pojawiać się również będą wąskie ścieżki, techniczne, kamieniste i błotniste odcinki "singlowe" oraz bardzo krótkie odcinki dróg publicznych, na których obowiązują zasady ruchu drogowego.
Trasy będą oznaczone w sposób szczegółowy pozwalający na szybkie, intuicyjne poruszanie się w terenie. Dla sprawnego poruszania się po całej trasie każdemu zawodnikowi poleca się wcześniejsze, szczegółowe zapoznanie z mapami, opisem trasy oraz późniejsze korzystanie z udostępnionych przez organizatora map i plików nawigacji GPS. 


Poziom umiejętności i wytrenowania zawodnika
Każdy uczestnik DRA powinien posiadać doświadczenie w biegach dystansowych oraz reprezentować wystarczający poziom kondycji, wytrenowania siłowego oraz technicznego. Każdego dnia zawodów do pokonania będzie znaczna suma podbiegów oraz zbiegów w wymagającym terenie. Jeśli chcesz wystartować w DRA, a stwierdzasz, że Twoje umiejętności, ogólna forma i wiedza mogą okazać się niewystarczające zapraszamy do udziału w "latwiejszej" wersji DRA - każdy etap o ok. 35% krótszy od klasycznego odcinka.


Bezpieczeństwo i wyposażenie
Specyfika tras DRA sprawia, że do ich sprawnego pokonania i czerpania z biegu maksimum przyjemności najlepszy będzie dobrze dopasowany, wcześniej sprawdzony sprzęt (buty, odzież, elementy dodatkowe, takie jak plecaki, bukłaki, bidony, urządzenia nawigacyjne, itp.).
Na trasie każdy zawodnik powinien posiadać dodatkową odzież (na wypadek zmian pogody), telefon komórkowy z naładowaną baterią oraz odpowiednią dla siebie ilość napojów oraz jedzenia. Na każdym etapie ustawione będą min. trzy punkty nawadnijąco-żywieniowe.
Większość trasy zawodów prowadzi w górskim, trudno dostępnym terenie, w którym udzielenie pomocy specjalistycznych służb ratowniczych może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Numer telefonu alarmowego podczas imprezy: +48 508 060 449
Numer telefonu alarmowego GOPR w górach: +48 985Zasady wzajemnego wsparcia
Zawody DRA są w pełni zabezpieczone medycznie przez organizatora z uwzględnieniem warunków terenowych. Mimo to każdy zawodnik jest bezwzględnie zobowiązany do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy zawodnikowi, który uległ wypadkowi na trasie "BRA". W szczególnym przypadku organizator uwzględni stratę czasową, powstałą na skutek udzielania pomocy innym uczestnikom zawodów. Z uwagi na wymagający teren i formułę imprezy, każdy zawodnik jest zobowiązany podczas biegu do zachowania ostrożności oraz nie utrudniania manewrów podczas wyprzedzania zawodnika wolniejszego lub przepuszczenia zawodnika szybszego. Zawodnicy muszą być także przygotowani na napotkanie osób pieszych oraz pojazdów mechanicznych na trasie zawodów (w szczególności na odcinkach asfaltowych). Udowodniony brak respektowania ww. aspektów będzie karany upomnieniem, karą czasową, a w skrajnych sytuacjach dyskwalifikacją zawodnika łamiącego powyższe zasady.
W sytuacji wypadku każdy z uczestników biegu jest zobowiązany do wezwania pomocy oraz udzielenia pomocy doraźnej poszkodowanemu biegaczowi. Pozostawienie potrzebującego uczestnika bez pomocy karane będzie bezwzględną dyskwalifikacją.

Harmonogram każdego dnia zawodów:

30.04.2016
godz. 18.00 - 21.00 - wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów - Istebna Zaolzie Stadion Sportowy
godz. 20.00 - odprawa techniczna przed zawodami - Stadion Sportowy Istebna Zaolzie

01.05.2016
godz. 7.45 - otwarcie sektorów startowych
godz. 8.00 - start pierwszego etapu Beskidy RUN Adventure, dystans Classic (długi) i Mega (krótki)
godz. 15.00 - dekoracja zwycięzców pierwszego etapu

Miejsce startu/mety pierwszego etapu: Stadion Sportowy Istebna Zaolzie

02.05.2016
godz. 6.00 - wyjazd autokarów na start drugiego etapu (opcja dodatkowa dla zainteresowanych)
godz. 7.45 - otwarcie sektorów startowych
godz. 8.00 - start drugiego etapu Dynafit RUN Adventure, Classic (długi) i Mega (krótki)
godz. 15.00 - dekoracja zwycięzców drugiego etapu

Miejsce zbiórki przed wyjazdem na start drugiego etapu - Istebna Zaolzie, Stadion Sportowy
Miejsce startu/mety drugiego etapu - Schronisko Młodzieżowe Rycerka Górna

03.05.2016
godz. 7.45 - otwarcie sektorów startowych
godz. 8.00 - start trzeciego etapu Dynafit RUN Adventure, Classic (długi) i Mega (krótki)
godz. 15.00 - dekoracja zwycięzców trzeciego etapu oraz dekoracja generalna

Miejsce startu/mety trzeciego etapu: Istebna Centrum (Stadion)